اگر قصد دارید یک وب‌سایت را به صورت چشمگیر رشد دهید باید بدانید دو مقوله بسیار مهم در این مسئله تاثیر گذار هستند. مقوله اول مربوط به تولید محتوا و مقوله دوم مربوط به لینک سازی می‌باشد. بسیاری از افراد بر این باور هستند که تولید محتوا کم هزینه ترین راه برای رشد کسب و کار و برخی دیگر لینک سازی را یک میانبر پر پیچ و خم اما تاثیر گذار در رشد کسب و کار می‌دانند. در هر شرایط وجود هر دو گزینه برای راه اندازی یک وب سایت نیاز است. اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که کیفیت محتوا یا کیفیت بک لینک؟ کدامیک مهم تر است؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم هر دو مقوله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد زیرا پایین بودن کیفیت محتوا و پایین بودن کیفیت بک لینک هر دو می‌توانند به کسب و کار شما آسیب برساند.

در ادامه بهتر است ذکر که ما در این مقاله تصمیم داریم استراتژی های تولید محتوا و لینک سازی را مورد بررسی قرار دهیم. از سوی دیگر یک پاراگراف را به مقایسه بک لینک و محتوا اختصاص خواهیم داد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله کیفیت محتوا یا کیفیت بک لینک؟ کدامیک مهم تر است؟ با ما در مجله کندو همراه باشید.

محتوا چیست

در گام اول بهتر است با واژه محتوا و کاربردهای آن آشنا شوید زیرا این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید محتوا در وب سایت پادشاه می باشد چون باعث جذب مخاطب می شود. یکی از کم هزینه ترین راه های جذب مخاطب تولید محتوا محسوب می شود. این نکته را در نظر داشته باشید یک تولید کننده محتوا باید بتواند با استراتژی درست، طبق الگوریتم های گوگل محتوا تولید کند که در جستجوی جایگاه خوبی را دریافت نماید. در صورتی که یک مقاله استاندارد در وب سایت شما وجود داشته باشد و جایگاه مقاله در صفحه اول گوگل باشد مطمئناً شما به صورت روزانه ورودی قابل توجه از طریق آن محتوا دریافت خواهید کرد.

شاید بهتر باشد این مسئله را با ذکر یک مثال به صورت ساده تر بیان کنیم. زمانی که شما قصد خرید یک تلفن همراه داشته باشید مطمئنا نام آن تلفن همراه را در گوگل جستجو می کنید تا نسبت به مشخصات فنی، نظر خریداران قبلی و بسیاری از آیتم های دیگر آگاه شوید. وب سایتی که این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد مطمئنا تلفن همراه مورد نظر شما را برای فروش در وب سایت قرار داده است. در نتیجه زمانی که شما آن محتوا را مطالعه می‌کنید با تبلیغات فروش تلفن همراه مواجه می شوید. این مسئله می‌تواند به فروش خط شود و مالک وب سایت با کمترین هزینه برای تولید محتوا موفق شده است یک تلفن همراه به شما بفروشد.

در انتها بخش بررسی محتوا باید ذکر کنیم محتوا در صورتی جایگاه خوبی در جستجو گوگل به خود اختصاص می‌دهد که تمام قوانین سئو در آن رعایت شده باشد. اما در هر شرایط مبحث تولید محتوا و دریافت جایگاه خوب در جستجوی گوگل زمان بر است.

محتوا چیست؟

محتوا چیست؟

بررسی ساختار محتوا

در این بخش از مقاله کیفیت محتوا یا کیفیت بک لینک؟ کدامیک مهم تر است؟ تصمیم داریم به بررسی ساختار محتوا بپردازیم. شما برای تولید محتوا استاندارد باید نسبت به قوانین سئو محتوا آگاه باشید. برای مثال به هیچ وجه متن موجود در محتوا نباید کپی باشد، باید از تصویر در محتوا استفاده شود، در صورت نیاز باید در محتوا، ویدیو و پادکست قرار دهید. در مجموع باید بدانید در صورت رعایت این موارد باید در نحوه نگارش خود هم دقت کنید و محتوا چپجذاب تولید نمایید زیرا کیفیت تولید محتوا است که عواملی چون نرخ تبدیل، افیلیت و ترافیک ورودی از شبکه های اجتماعی را بهبود می بخشد.

بک لینک چیست

هر چقدر تولید محتوا قوی داشته باشید نمی توان از تاثیر خرید بک لینک برای دستیابی به رتبه 1 گوگل چشم پوشی کرد. لازم به ذکر است بدانید بک لینک یکی از روش ها برای رشد دادن یک کسب و کار است. در واقع زمانی که شما لینک وب سایت خود را در یک سایت دیگر ثبت می کنید یک پالس برای خزشگرهای گوگل ارسال می شود و خزشگر های گوگل به بررسی آن بک لینک میپردازند. در صورت بالا بودن کیفیت بک لینک، صفحه مورد نظر شما جایگاه خوبی را در جستجو گوگل به خود اختصاص می دهد. کیفیت بک لینک اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اگر کیفیت بک لینک پایین باشد احتمال جریمه شدن سایت شما هم وجود دارد. در صورت باکیفیت بودن بک لینک شما میتوانید شاهد رشد صفحه مورد نظر خود در کمترین زمان باشید.

در هنگام درج بک لینک باید به برخی نکات توجه کنید تا توسط گوگل جریمه نشوید. زمانی که یک وب سایت را برای درج بک لینک انتخاب می کنید کیفیت سایت را مورد بررسی قرار دهید. در صورت پایین بودن کیفیت سایت (اسپم بودن سایت) گوگل شما را جریمه می کند. لینک سازی را به صورت طبیعی انجام دهید تا گوگل به شما شک نکند چون ثبت بک لینک توسط مصاحب سایت جزو خطوط قرمز گوگل می باشد. در انتها هم بهتر است بدانید بهترین نوع بک لینک (رپورتاژ) است و بهترین بازخورد را برای سایت شما به همراه خواهد داشت.

کندو - بک لینک (رپورتاژ)

بک لینک (رپورتاژ)

 کیفیت محتوا یا کیفیت بک لینک؟ کدامیک مهم تر است

حال که به این قسمت از مقاله رسید مطمئنا این سوال برای شما مطرح شده است کیفیت محتوا یا کیفیت بک لینک؟ کدامیک مهم تر است؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم هر دو مقوله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و پایین بودن کیفیت یکی از این دو گزینه می تواند باعث عدم نتیجه گیری شود. بسیاری از افراد زمانی که وب سایت خود را راه اندازی می کنند به صرف زمان و هزینه برای تولید محتوا نمی پردازند و سریعا به سراغ بک لینک سازی و تبلیغات می روند. توجه داشته باشید این کار به طور کل اشتباه است زیرا اگر شما جایگاه خوبی هم در جستجوی گوگل به خود اختصاص دهید نمی توانید مخاطبی را جذب کنید. این مسئله توسط برخی از الگوریتم های گوگل شناسایی می شود و مجدداً شما را به جایگاه واقعی خود که در صفحات پایین گوگل است می فرستد.

در نتیجه می‌توان به این استنباط رسید که برای رشد یک کسب و کار آنلاین باید تولید محتوا با کیفیت و ثبت بک لینک با کیفیت به طور موازی انجام شود. مطمئناً در این صورت شما فروش بالایی را تجربه خواهید کرد چون بک لینک ها باعث می شوند تا جایگاه شما در جستجوی گوگل بهبود پیدا کند. از سوی دیگر تولید محتوا باعث جذب مخاطب می شود با توجه با این موارد زمانی که یک کاربر وارد وب سایت شما شود مدت زمانی را در سایت شما سپری کرده و در صورت جذاب بودن  محتوا شما می‌توانید نرخ تبدیل مشتری را به صورت چشمگیری افزایش دهید. در نهایت اگر بخواهیم در چند جمله پاسخ، سوال کیفیت محتوا یا کیفیت بک لینک؟ کدامیک مهم تر است؟ را بدهیم باید ذکر کنیم در هر شرایط باید لینک سازی با کیفیت و محتوای باکیفیت به صورت همزمان انجام شود.

سخن آخر

ما در این محتوا تمام تلاش خود را کردیم تا شما اطلاعات دقیقی نسبت به اهمیت تولید محتوا و بک لینک سازی به دست بیاورید. توجه داشته باشید محتوا و بک لینک دو بخش مهم برای رشد جایگاه یک صفحه در گوگل می باشد و در صورت عدم کیفیت هر کدام شما نمی توانید مخاطبین را جذب کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم بعد از تولید محتوا و ایندکس شدن صفحه مورد نظر خود در گوگل، حتما برای لینک سازی اقدام کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید ابزارهای زیادی مانند MOZ،ahrefs و غیره برای بررسی کیفیت بک لینک ها وجود دارد که بهتر است قبل از درج بک لینک از با کیفیت بودن آن از طریق این ابزارها مطمئن شوید. در نهایت امیدواریم مطالب موجود در این مقاله توانسته باشد به سوال کیفیت محتوا یا کیفیت بک لینک؟ پاسخ دهد.

این محتوا از سایت فرهنگ و توسعه کندو کپی برداری شده است و به صورت خودکار در سایت خبر اجتماعی اقتصادی ایران منتشر شده است.